Á R V Í Z V É D E L E M

TÖRTÉNET



Két szomszédos falu lakói (a szürke házak lakói) készülődnek az árvízi védekezésre. Te a SÁRGA körrel jelölt, B jelű házban laksz. A rendelkezésedre álló homokzsákokat (minden körben 100 db-ot) a homokzsákokkal jelölt helyekre (H, K, N) tetszés szerinti arányban helyezheted el (10-esével).


river



PONTOK


A házad (H): a házad köré elhelyezett homokzsákok 1:1 arányban növelik a házad értékét (alapérték = 100).

Kis gát (K): a falud határába elhelyezett homokzsákok segíthetnek elterelni az árt a szomszédos falu felé, megóvva ezáltal a falud termőterületét. Ha sikerrel jártok, a megmentett földek (I. terület) gazdag terméssel hálálják meg az erőfeszítéseteket; a falu minden lakója 25 ponttal lesz gazdagabb, mely hozzáadódik a házak következő köri értékéhez.

Nagy gát (N): a főfolyamhoz elhelyezett homokzsákokkal lehetőségetek van megóvni mindkét települést, ám ehhez mindkét falu lakóinak együttes összefogása szükséges. Ha sikerrel jártok, a közös területek (II. terület) gazdag terméssel hálálják meg az erőfeszítéseteket; mindkét falu lakói 50 ponttal lesznek gazdagabbak, mely hozzáadódik a házak következő köri értékéhez.




A FOLYÓ TÁMADÓEREJE



Minden egyes gát (H-K) csökkenti a folyó sodrásának erejét. A legerősebb igénybevételt a nagy gátnak(N) kell kiállnia, ide a folyó ugyanis 500 pontnak megfelelő „támadóértékkel” érkezik. A kis gáthoz (K) gáthoz a folyó már a nagy gát (N) által csökkentett érték felével érkezik (az elágazás miatt), mely max. 250 pont (amennyiben a nagy gáthoz (N) egyetlen homokzsák sem került). Végül, a házakat a folyó a kis gát (K) által csökkentett értékkel éri el, mely szintén max. 250 pont lehet (amennyiben sem a nagy- (N), sem a kis gáthoz (K) egyetlen homokzsák sem került). A folyó a házakat a fennmaradó értékkel „rombolja”. A célotok tehát, hogy „morzsoljátok fel” a folyó támadóértékét. A második körben a házak értéke – függetlenül az első körben szerzett vagy elvesztett pontoktól – visszaáll 100-ra.